Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 19:24
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ve yönetimini ziyaret etti.
SİYASET Haberi

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık,  27 Şubat Çarşamba gününün ilk ziyaretini Umum Servis Araçları Derneği’ne gerçekleştirdi.

‘Şuanda Ereğli’de hiç kimsenin yüzü gülmüyor’diyen bir dernek üyesinin isyanına CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık “Bizim amacımız sadece servis araçlarının değil, çaycısından lokantacısına kadar yüzünü güldürmek. Benim anlayışım şudur; Esnafın yüzü gülerse belediyenin yüzü güler. Esnafın yüzünü güldürmek lazım.” Diyerek cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, sabah saatlerinden itibaren seçim çalışmalarına devam etti.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla 27 Şubat Çarşamba gününün ilk ziyaretini Umum Servis Araçları Derneği’ne gerçekleştirdi.

Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan ve dernek üyeleri tarafından sıcak ve coşkulu bir şekilde karşılanan CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık,ilçede hizmet veren  Servis Araçları esnafının sorunlarını bildiğini ve yakından ilgilendiğini söyledi.

POSBIYIK: ‘EREĞLİ’NİN SORUNLARINI BİLİYORUZ, ÇÜNKÜ BEN BELEDİYECİYİM’

Ereğli Belediye Meclisinin son aldığı kararla servis araçlarındaki koltuk sayısını 22’ye düşürmesini de eleştiren Posbıyık, “Belediye Meclisi’nin başka işi kalmadı, yolları yaptı, asfaltı yaptı, her tarafı halletti, ‘servis araçları 22’de kalacak’ dedi. Başka hiç işi gücü yok yani. Göreve geldiğimizde Allah nasip ederse inşallah ilk iş olarak 22-35 diye bir madde koyacağız.  22’lik çalışan 22’lik çalışır, 35’lik çalışan 35’lik çalışır. Yani biz Ereğli’nin sorunlarını biliyoruz. Çünkü ben Belediyeciyim” dedi.

1 Mart’ta projelerini açıklayacağını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “İlkeli ve iddialı olarak geliyoruz. Artık Ereğli’de trafik karmaşası diye bir şey kalmayacak. Şoförler Odasıyla birlikte Belediyemizde bir komisyon kuracağız. Sadece Servis araçları, şoförler odası,  taksiciler ve halk otobüsleri için bir komisyon kuracağız. Bu komisyon devamlı olarak bu kurumun yöneticileriyle birlikte toplantılar yapacak. Bu kentte trafik sorununu yok etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

“Çok ciddi çalışmayla arkamızda hoş bir seda bırakmak istiyoruz. En büyük amacımız budur” diyerek sözlerini noktalayan Posbıyık, daha sonra Umum Servis Araçları Derneği üyelerinin sorunlarını ve şikâyetlerini dinledi.

‘Şuanda Ereğli’de hiç kimsenin yüzü gülmüyor’diyen bir dernek üyesinin isyanına  “Bizim amacımız sadece servis araçlarının değil, çaycısından lokantacısına kadar yüzünü güldürmek. Benim anlayışım şudur; Esnafın yüzü gülerse belediyenin yüzü güler. Esnafın yüzünü güldürmek lazım.” diye cevap veren CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık,  Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan ve dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek dernekten ayrıldı.

ŞOFÖRLER ODASI ZİYARETİ..

CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, beraberinde Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla birlikte Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ile 2. Başkan Ahmet Küçük’ü ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

POSBIYIK:’KOMİSYON KURACAĞIZ’

Ereğli’deki şoför esnafının sorunlarını yakından takip ettiğini ve bildiğini ifade eden CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Son zamanlardaki bir takım kargaşalıklar, trafik sıkışıklıkları, terminalden şikâyetler, hepsi de iyi bir diyalog olmadığı için, diyalog eksikliğinden ve adeta inatlaşmalardan bu noktaya geldiğini ben net bir şekilde dışarıdan görebiliyorum. Bizim en büyük amacımız Belediye Başkanı seçilmemiz halinde Belediye Meclisinde Şoförler Odasıyla birlikte bir komisyon oluşturmak. Bu amaçla Faruk Deniz arkadaşımızı da aramıza aldık. Şoförler Odası Yönetim Kurulu üyelerinden arkadaşlarla Belediye Meclisindeki arkadaşlar bir araya gelip yıl boyunca çalışacak, sorunlar ve pürüzleri ortadan kaldırarak, o sorunların çözülmesi için çalışmalar yapacaklar. En doğru noktaya geleceğimize inanıyorum” dedi.

‘BELEDİYE BİNASINI BUTİK HASTANE YAPACAĞIZ’

Ereğli’de en büyük sıkıntılardan birinin de otopark sorunu ve trafik karmaşası olduğunu ifade eden Posbıyık, “Allah nasip ederse ilk çözüme kavuşacak işler bunlar olacak. Projelerimiz hazır vaziyette zaten. Bildiğiniz bu Kent Meydanı olarak adlandırdığımız yerde iki katlı otopark yerin altında, onun Üstün Erçelik Otobüslerinin olduğu yerde belediye binası vardır. Bu projeler hazırdır, Valilikte kabul etmiştir. Biz ilk etapta Adliye ve Kaymakamlık binalarını yıkıp alta ilk kat (Çünkü Belediyenin durumu şuan pek iyi olmadığını biliyorum maddi yönden)ilk etapta birinci otopark kısmını ihaleye verip burayı biran evvel bitirip hizmete açmak en büyük amacımız ve hedefimiz. Orada da belediye binasını da geciktirmeden yapacağız. Çünkü buradaki belediye binası belediye binası değil, hal binası. Çok önemli bir yer değil. Bir an evvel o belediye binasını taşımayı düşünüyoruz. Şu anki Belediye Binasını da Sağlık Bakanlığı’na hibe edip Butik Hastane yapılması konusunda bir düşüncemiz var. Bu hastane sorununu da bu şekilde ortadan kaldırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, siyaset yapmaya değil, Ereğli’ye hizmet etmek ve Ereğli’yi yeniden ayağa kaldırmak için geldiği sözlerini yineleyerek, “bu nedenle Ereğli’nin lider ve tecrübeli belediye başkanına ihtiyacı vardır” diyerek 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde şoför esnafının ve ilçe halkının desteğini beklediklerini söyledi.

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek’te, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının yapmış olduğu nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri