Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 17:14
 
BATİYAC'tan medya sahipleri ve çalışanlarına önemli duyuru
PCR testi zorunluluğu getirildi..
- Haberi
BATİYAC'tan medya sahipleri ve çalışanlarına önemli duyuru

Açıklama şöyle:

ÖNEMLİ DUYURU

Medya sahipleri ve çalışanlarının dikkatine:

Yaklaşık 1,5 yıldır Covit-19 pandemisi dolayısıyla çeşitli uygulamalar ve önlemler ile olağanüstü bir dönem yaşamaktayız. Bu çerçevede 06/09/2021 tarihi itibarıyla da Covit-19 aşısı olmayan çalışanlarla ilgili olarak “her hafta PCR testi yaptırılması zorunluluğu” getirilmiştir.

Bu kapsamda yaptırılacak PCR testleri kamu ve özel hastanelerde 100-250 TL arası ücret mukabili yapılmaktadır. Bu ücretler test yaptıran kişilerce karşılanmak durumunda olup işverenlerin ücretin ödenmesiyle ilgili sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu sebeple hali hazırda çalışmakta olan personellerinizden aşı olduklarına dair alacağınız belgeleri bir defaya mahsus olarak (e-nabızdan veya HES sisteminden aşı kartı çıktısı) özlük dosyalarına koymanız, aşı olmayan personellerinizden ise her hafta düzenli olarak (haftanın ilk günü itibarıyla olması önerilir) PCR test sonuç belgelerini alarak özlük dosyalarına koymanız gerekmektedir.

Söz konusu uygulamanın yapılmaması durumunda ortaya çıkacak bulaş veya diğer sıkıntılarda hem personel hem işveren açısından çok ciddi yaptırımlar ve cezalar uygulanacaktır.

Aşı olmamakta direnip, mesai saatleri dışında ve de sürekli olarak yaptırması gereken PCR testlerini belirleyeceğiniz sürelerde teslim etmeyen çalışanlar için bu durum iş akdinin tek taraflı ve tazminatsız olarak fesih sebebidir. Bu durumdaki personelleriniz olması halinde, ilgili personellere konuyu yazılı olarak ihtar etmenizi öneririz.

Bilgilerinize sunarız.

Sina ÇILADIR
BATİYAC BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: BATİYAC'tan, medya, sahipleri, ve, çalışanlarına, önemli, duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri