Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 18:43
 
Bozkurt: “Türk Milleti, Gazi Millettir”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, “Gazilik; Türk vatanseverliğinin, kahramanlığının ve fedakârlığının yaşayan destanıdır” dedi.
- Haberi
Bozkurt: “Türk Milleti, Gazi Millettir”

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Bozkurt, Ülkemizin her karış toprağında vatanımızı korumak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen ve bu uğurda sağlığını kaybeden gazilerin; milletimizin iftiharı olduğunu ifade etti.

Bozkurt, mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlığımızı ve bütünlüğümüzü korumak için mücadele eden ve bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz; ‘Şehadete niyet ettik, gazilikle onurlandık’, ‘Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim ama vatanım olmadan yaşayamam’ diyerek vatanımızı canları pahasına korumuş ve kollamışlardır.

Cumhuriyetimizin temel taşları olan şehit ve gazilerimiz; toprağı vatan, insanı millet yapan en müstesna değerlerimizdir. Gazi bir millet olan Türk milletinin bir ferdi olmak, hepimiz için büyük bir gururdur. Devletimiz ve milletimiz, gazilerimizin aziz hatıralarını her daim canlı tutarak onlara hak ettiği değeri vermekte; Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin her koşulda yanlarında yer alarak kederlerini paylaşıp gururlarına ortak olmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken; hayatta olan tüm gazilerimize aileleri ile birlikte Yüce Allah’tan sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyor, Gaziler Günü’nü kutluyorum

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bozkurt:, “Türk, Milleti,, Gazi, Millettir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri