Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 19:21
 
CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları, Ereğli’nin en köklü amatör spor kulüplerinden Yenimahalle spor Kulübü’nü ziyaret etti.
SİYASET Haberi
CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yenimahalle spor Kulübü Başkanı Adnan Manaş ve Kulüp üyeleri CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı kulüplerinde görmekten mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

 ‘Öncelikle çıkmış olduğunuz bu yolda başarılar dileriz. Allah tamamına erdirir inşallah’ diyerek kulüpleri hakkında bilgiler veren Yenimahalle spor Kulübü  Başkanı Adnan Manaş, ‘Camiamız 1966’dan bu yana Kdz.Ereğli’de bir sürü sportif başarılara imza atmıştır. 2018-2019 yıllarında da süper amatör kümede 11 puan farkla namağlup lider olarak bitirmiş, bir dahaki senede inşallah süper amatör kümede de mücadele edecektir’ şeklinde konuşmasını tamamladı.

Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Yenimahalle Spor Kulübü’nün yıllara dayanan, birlik ve beraberliklerini bozmayan, sıkıntılı dönemlerinde bile yine de kulübü devam ettiren dostluğa dayalı bir kuruluş olduğunu söyledi.

Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü;

‘Burada çok insanlar görev yaptı, ben de zaman zaman bende plaket törenlerine katıldım. Yenimahalle’de bana göre kültürdür. Birçok kulüpler var ama Yenimahalle daha başka benim nazarımda. Ereğli’ye yeniden belediye başkan adayı oldum. Aslında son seçimi kaybedince çekilmeye karar verdik ancak Ereğli’de geçen 5 yıl zarfında çok büyük sıkıntılar olduğunu gördük. Ereğli’nin üzerinde adeta ölü toprağı serili. Türkiye’de evet ekonomik bir sıkıntı var ama Ereğli’de motivasyon bozukluğu, bir moral bozukluğu da var. Sahilde, pazaryerinde kimse yok, Ereğli sessizliğe bürünmüş. Bu ortamı değiştirelim dedik. O nedenle yeniden Belediye Başkanlığına adayı oldum. Tabiki Belediye Başkanlığı zor zanaat. Bu mesleği icra etmek zor olduğu gibi, şuanda Belediyenin durumu da pek iyi değil. O düzeni yeniden kurmak hakikaten zor bir iş. 31 Belediye Meclis Üyesi seçtik, onlarla beraber ant içtik Ereğli’yi en kısa sürede ayağa kaldırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimize dair. Kararlıyız, kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.’

EREĞLİ’YE STADYUM…

Konuşmasının son bölümüne doğru spor camiasını ilgilendiren projelerinden de bahseden Posbıyık, ‘…Amatör spor kulüplerine hiç yardım gitmediği kanaatindeyiz. O bakımdan eskiden yaptığım gibi Belediye Meclis kararlarıyla amatör spor kulüplerine yardım edeceğiz. Belen’de Devlet Hastahanesi’nin olduğu bölgede 24 bin m2 yer kaldı 18 maddeden. Stadyumu oraya yapacağız. Spor kulüplerine de, Amatör spor kulüplerine de yardımlarımızı üst seviyede sürdüreceğiz’ şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları Yenimahalle spor Kulübü Başkanı Adnan Manaş ve Kulüp üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kulüpten ayrıldılar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Ereğli, Belediye, Başkan, Adayı, Halil, Posbıyık,, seçim, çalışmalarına, ara, vermeden, devam, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri