Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 15:06
 
Elimiz Kolumuz Kırıldı
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı ziyaret ettiği Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şubesi üyeleri, “Başkanım çok özledik sizi, sizin gelmenizi çok özledik” sözleriyle karşıladılar.
SİYASET Haberi
Elimiz Kolumuz Kırıldı

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmaları kapsamında STK’ları ziyaretini sürdürüyor. Posbıyık ve beraberindeki Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayları Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve üyelerini ziyaret etti.

Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şubesi üyelerinin  “Başkanım çok özledik sizi, sizin gelmenizi çok özledik. Şu Ereğli biraz büyüsün.” sözleriyle karşılanan CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Ereğli maalesef sıkıntılı bir duruma düştü. Birçok kesimlerden gelen Belediye Başkan adayı olmam yönündeki destekle yola çıktık. ‘Elimiz, kolumuz kırıldı’, ‘gel tekrar Ereğli’yi düzelt’ şeklindeki halkımın çağrılarına sessiz kalamazdım” dedi.

Ereğli halkının gerçekten çok zor günler yaşadığına dikkat çeken Posbıyık, “Ereğli hakikaten zor durumlara düştü. Türkiye’de, Ereğli’de ekonomik bozukluk var ama, Ereğli’de bir de moral, motivasyon bozukluğu da var. Ereğli’de işler hiç iyi değil, görüyorum. Ereğli’nin bir 5 yıl daha kaybetmemesi için yeniden aday oldum. Ereğli’yi bir hareketlendirelim, arkamızda bir seda bırakalım dedik. Meclis üyelerimizi halkın arasından seçtik. Dolayısıyla iyi bir Belediye Meclis Üyesi kadrosu da yaptık. İlk etapta Ereğli’yi iyi bir harekete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Ereğli’yi ekonomik, sosyal ve kültürel yönden harekete geçirecek projelerinden de bahseden Posbıyık, daha sonra Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve üyeleriyle günün anısına fotoğraf çektirerek Şube Binasından ayrıldı ve seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, sivil toplum örgüt ziyaretlerine de devam ediyor.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, sivil toplum örgütlerinden Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilcisi Pınar Akbaş ve yönetimini ziyaret etti.

Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilcisi Pınar Akbaş, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Barıştan, demokrasiden yana olan, bilimsel, laik ve eğitimsel olan tüm eğitim emekçileri  arkadaşlarım adına hepiniz hoş geldiniz. Bir sürü sorun var yaşanan. Bizim yerelde en büyük sorunlarımızdan bir tanesi gerçekten özgür ve demokratik ortamda etkinliklerimizi sürdürememek. Özellikle kültürel etkinliklerimizde teknik yetersizlikler, ışık, yer gibi sıkıntılar yaşıyoruz. Biliyorsunuz Ereğli sizinle geçmişte ilerici bir noktadaydı. Son yıllarda, son zamanlarda bunun gerilediğini görüyoruz. Eğer belediyenin böyle bir çalışması olursa eğitim adına yapılabilecek her gelişim, çözüm önerileri biz buna katkıda bulunmaya hazırız. Bir emek platformunun eksikliğini hissediyoruz. Çünkü halkın, sendikaların içinde olduğu bir emek platformu olursa halkın bütün kesimleri yönetme ve dolayısıyla kendi sorunlarına doğrudan katkı sağlayabilir, sunabilir. Ayrıca adaylığınızı koyduğunuzdan beri toplumun her kesimini kucaklayan, toplumsal barışı sağlamaya çalışan çalışmalarınızın farkındayız ve buda bizleri çok memnun ediyor” dedi.

Akbaş’ın ‘Belediye Meclis üyesi arkadaşlarınızın hepsinin bu konuda toplumu kucaklayıcı, birlikte birleştirici, ayrıştırmayıcı tavır sergileyebileceğine güvenebilir miyiz?” şeklindeki sorusuna ise CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta ‘Tabi ki güvenin. Bana güvenin onlara da güvenin. Ben Belediye Meclis Üyesi adaylarımı seçerken şantiyecileri, rantiyecileri almadım.  Bedavadan zengin olan, sivrilmiş insanları sokmamaya çalıştım. İçlerinde bedavadan para kazanan yoktur, Erdemir emeklisidir, işçi emeklisidir, dolayısıyla o bakımdan bana güvenebilirsiniz. Hiç endişeniz olmasın” diyerek cevaplandırdı.

Eğitim konusunda ki birçok projeleri, Eğitim emekçilerinin desteğiyle 31 Mart’tan sonra hayata geçireceklerini ifade eden Halil Posbıyık, Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilcisi Pınar Akbaş ve yönetimiyle günün anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elimiz, Kolumuz, Kırıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Elimiz Kolumuz Kırıldı
Elimiz Kolumuz Kırıldı
Elimiz Kolumuz Kırıldı
Elimiz Kolumuz Kırıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri