Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 01:34
 
Evde yavaş yavaş ölüyoruz!..
Covid 19 nedeniyle evlerinde uzun süre kalmak zorunda kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız normalleşme sürecinde bugün belirli saatler aralığında dışarı çıkarak, Ereğli'nin, sahilin, denizin ve temiz hava altında oturmanın gezmenin tadını çıkardılar. Aynı zamanda da yetkililere seslenen yaşlılar, "Bizleri kimse düşünmüyor. Sahilde her yer kapalı. Su bile bulamıyoruz", şeklinde konuştular..
- Haberi
Evde yavaş yavaş ölüyoruz!..

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve İçişleri Bakanlığının kararıyla 16-19 Mayıs tarihlerinde 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulandığı Kdz.Ereğli’de, 65 yaş ve üstü için 17.05.2020 tarihinde 12.00-18.00 saatleri arası sokağa çıkma serbestisi verildi. Uzun zamandır evlerinde kalmak zorunda kalan yaşlılarımız güneşli havanında etkisiyle Ereğli sahiline doluştular.

“KİMSE BİZLERİ DÜŞÜNMÜYOR!..”

Covid-19 salgını nedeniyle tüm ülkede koruma altına alınan yaşlılar, evde yavaş yavaş öldüklerinin altını çizerken, yetkililere de sitemlerini ilettiler. Ereğli sahilinde su bile satılmadığından dert yanan vatandaşlar, “Bizler yaşlı insanlarız. Su içmek zorundayız. Ama heryer kapalı. Su bile alamıyoruz. Hadi su sorununu çözdük, diyelim. Bu seferde eve gitmek için vasıta arayışına düşüyoruz. Nöbetçi taksi bile yok. Kimse bizi düşünmüyor”, şeklinde konuştular..

KIZILAY SAHİLDE STANT AÇTI..

Kızılay Kdz.Ereğli Şubesi Ereğli sahilinde bir stant açarak; 65 yaş üstü vatandaşlara su, çiçek ve maske dağıtımı gerçekleştirdi. Bu hizmetinden dolayı yaşlılardan büyük alkış alan Kızılay Şubesi, dağıtımlarının devam edeceğini belirtti.

EMNİYET MÜDÜRÜ DEVREDE..

Yaşlıların evlerine dönmek için taksi ihtiyaçlarını gidermeleri gerektiği bilgisinin Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’e intikal ettirilmesinin ardından, Ereğli’de 6 adet bulunan nöbetçi taksi, Ereğli merkeze çekildi. Bu sayede 65 yaş üstü vatandaşlar, yasağın başlama saati 18.00’a kadar evlerine dönebildi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evde, yavaş, yavaş, ölüyoruz!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri