Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 08:11
 
İŞİ DÜŞÜNCE HALKIM İŞİ BİTİNCE SİZ KİMSİNİZ.....
Erdemir 2. Yüksek Fırın'ı yeniden kurulumu ve modernizasyonu, 4. Kok Bataryası ve Tali Mahsuller Tesisi kapasite artışı projesi halkın katılım toplantısı gerçekleştirildi. Henüz toplantı başlamadan söz alan bir grup toplantının iptal edilmesini isteyerek salondan ayrıldı..
GÜNDEM Haberi
İŞİ DÜŞÜNCE HALKIM İŞİ BİTİNCE SİZ KİMSİNİZ.....

 

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) tarafından, Erdemir Kültür Merkezinde 2. Yüksek Fırının yeniden kurulumu ve modernizasyonu, 4. Kok Bataryası ve Tali Mahsuller Tesisi kapasite artışı projesi halkın katılım toplantısı gerçekleştirildi.

Sunum başlamadan önce söz alan vatandaş Çetin Yılmaz, toplantının yeri nedeniyle iptal edilmesini isteyerek,  salondaki vatandaşlara toplantının iptal edilmemesi halinde salonu terk etme çağrısında bulundu.

Ardından söz alan Kdz.Ereğli Mücadele Platformu Sözcüsü Niyazi Özcan, elinde hazırladığı raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl yetkililerine vererek; toplantı bitimi savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı..

“GÜÇLÜNÜN DEĞİL, HALKIN YANINDAYIZ!.”

Özcan: "Bu salona insanların sığmaması lazımdı. Ereğli insanı yüreklidir. Kızılcapınar Barajı üzerine kurulması düşünülen HES ve aynı zamanda yüksek fırın ile alakalı projenin bütün sebebi OYAK'ın yönetimidir. Ağır sanayide bilgi birikimi olmayan insanlar yönetimdedir. Mücadele Platformu olarak Erdemir yönetiminin bölge insanına, sanayicimize, tüccarımıza, nakliyecimize ve esnafımıza yönelik zulümlerini defalarca dile getirdik. Erdemir yöneticilerini uyarıyorum, İstanbul Ataşehir ve Ereğli'deki fabrikanın önünde yaptığı eylemleri çok daha büyüğünü önümüzdeki zaman dilimi içerisinde yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz ezilenlerin, haksızlığa uğrayanların sesi olmayı sürdüreceğiz. Güçlünün değil haklının yanında olacağız" dedi.

PROJE DETAYLARI..

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Proje Koordinatörü Dilara Akca tarafından gerçekleştirilen sunumda, projenin detayları anlatıldı.

Akca, 2. Yüksek Fırın modernizasyonu için inşaat ve montaj aşamasının 14 ay sürmesi planlandığını, inşaat aşamasında ortalama 600, montaj aşamasında ortalama 610 personelin tam zamanlı çalışacağının ön görüldüğünü, işletme aşamasında ise mevcut tesiste çalışan 290 personelin görev alacağını belirtti.

“KURULUM VE MONTAJ 16 AY SÜRECEK!..”

4.Kok Bataryası ve Tali Mahsuller Tesisi kapasite artışı için 16 ay inşaat çalışması yapılmasının planlandığını anlatan Akca, "İnşaat çalışmalarında 200 kişinin çalışması planlanmaktadır. Faaliyet kapsamında makine ve ekipmanların kurulum ve montajı 16 ay sürecek olup 500 personelin görev alması planlanmaktadır. Faaliyetin işletme aşamasında Kok Bataryası için 15 kişi istihdam edilecek olup, Tali Mahsuller Tesisi için ilave personele ihtiyaç duyulmayacaktır" dedi.

YENİ İSTİHDAM YOK!..

Gazeteci:Sina Çıladır'ın "2. Yüksek Fırın'ın modernize edilmesi yeni bir istihdam yaratacak mı?", sorusuna Akça, "Bildiğim kadarıyla yok", yanıtı verdi..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞİ, DÜŞÜNCE, HALKIM, İŞİ, BİTİNCE, SİZ, KİMSİNİZ.....,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri