İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ELMATEPE TERCİHİNİ YAPTI…
ELMATEPE TERCİHİNİ YAPTI…
Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 18:50
 
Posbıyık’a genel merkez darbesi!
CHP genel merkezi,”Listeyi ben belirlerim”diye dayatan ve bu yüzden İyi Parti’nin aday çıkartmasına neden olan Halil Posbıyık’ı şert şekilde uyardı…
SİYASET Haberi
Posbıyık’a genel merkez darbesi!

Edinilen bilgilere göre,CHP genel merkezi,Ereğli ilçe başkanlığına bir yazı göndererek,meclis üyeliği aday dayı listelerinin,İyi Parti ile mutabakat kurularak tespit edilmesini istedi.CHP genel merkezi,aday belirleme yönteminin de fermuar yöntemi olacağını belirtti.

Fermuar yöntemi,adayların kadın-erkek-genç eşitliğinin sağlandığı bir formül olarak biliniyor.

Genel merkezin yazısı

CHP Genel Merkezinin Ereğli ilçe başkanlığına gönderdiği yazıda şu görüşlere yer verildi:

“Kendi aranızda yapmış olduğunuz mutabakat çerçevesinde, Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyeliklerinde Genel merkezimizce ‘Fermuar Yöntemi’ uygulanacağından, Milletvekili, İlçe belediye Başkan Adayı ve İYİ Parti ile mutabakat sağlanan Belediye meclis Üyesi Aday Adayı listelerinizin Genel merkezimize gönderilmesini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.”

Erkmen tepki göstermişti

Belediye başkanı adayı Halil Posbıyık,İyi Parti’nin meclis üyeliği listesi için paylaşım önerilerine tepki göstererek,İyi Parti’nin adayları dahil tüm adayları kendisinin belirleyeceğim görüşünde ısrar etmişti.

Bunun üzerine Yeni Ufuk’a özel bir açıklama yapan İyi Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen,Ereğli’de ayrı aday çıkartacaklarını söylemişti.

Posbıyık ne yapacak

CHP Genel Merkezinin yazısı üzerine Posbıyık’ın nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Fermuar yöntemi nedir

CHP Genel Merkezi'nden gelen bir kararla, Belediye Meclis üyeliği adaylık tarihi ve yöntemi belirlendi. Belediye Meclis üyesi adaylarının fermuar sistemi ile belirleneceği öğrenildi.

Tek rakamda yer alan adayları CHP Genel Merkezi atayacak
Son olarak CHP’de Belediye Meclis üyeliği için tarih ve yöntemi belirlendi. CHP Genel Merkezi’nden gelen talimat doğrultusunda,  CHP’de Belediye Meclis üyesi adaylarının fermuar sistemi ile belirleneceği ifade edildi.

12 Ocak tarihinde gerçekleşecek temayül yoklamasında adaylık listesinde yer alan çift rakamlı (2-4-6…) aday adaylarının ön seçimle belirleneceği, tek rakamlı (1-3-5…) adaylarınsa CHP Genel Merkezi tarafından atama yöntemi ile belirleneceği açıklandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Posbıyık’a, genel, merkez, darbesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri