İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ELMATEPE TERCİHİNİ YAPTI…
ELMATEPE TERCİHİNİ YAPTI…
Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 19:18
 
Posbıyık, tartışmaların detayını basınla paylaştı!..
CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkanı adayı Halil Posbıyık, seçim bürosunda bir basın toplantısı düzenleyerek; meclis listesi belirlemede medyaya yansıyan tartışmalara açıklama getirdi. ‘CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, bizden 19 meclis üyesi istedi’, diyen Posbıyık, bunu kabul etmesinin mümkün olmadığının altını çizdi..
SİYASET Haberi
Posbıyık, tartışmaların detayını basınla paylaştı!..

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkanı adayı Halil Posbıyık, meclis listesinin açıklanmasının ardından basın mensupları ile çarşı merkezdeki seçim bürosunda bir araya geldi.

Burada CHP Milletvekili Ünal Demirtaş ile medyaya yansıyan tartışmalara açıklık getiren Posbıyık, ‘2 gündür Ankara’dayım. Ben listemi teslim ettim. Kabul etmedi. Meclise 19 kişi eklemek istedi. Bunu kabul etmemizin mümkün olmayacağını belirttim. Büyük tartışmalar yaşadık. Sonuçta bu liste ortaya çıktı. Ünal bey bizim meclis listemize 3 kişi sokabildi. Sorun yok onlarda bizim kardeşimiz ama bunu kavga etmeden yapmamız gerekiyordu. Ünal bey, onu çıkardı, bunu çıkardı. Yerine koyduklarını bile tanıdığını sanmıyorum. Ama ne yapalım. Ereğli'nin menfaatleri için yine sesimizi çıkartmadık.”, dedi.

“KALBİNİ KIRDIKLARIMDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Belediye Başkanlığı döneminde ‘gereksiz kavgalar’ olarak nitelediği olaylar nedeniyle herkesten özür dileyen Posbıyık, “Bilerek veya bilmeyerek kalbini kırdığım insanlar var. Bunların arasında gazeteci kardeşlerimde var. Hepinizden özür diliyorum. Bu hataları bir daha yapmayacağımın sözünü veriyorum. Yanlışlarım tabi ki oldu. Sonuçta bende bir insanım. Bende Allah’ın bir kuluyum”, dedi.

“İTTİFAK’I İYİ PARTİ BOZDU”

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Posbıyık, İYİ Parti ittifakının bozulmasının detaylarını anlattı.

Yine meclis listesi belirleme sürecinde İYİ Parti’nin 1 Başkan yardımcısı 7 meclis üyesi istediğini belirten Posbıyık, ‘oy oranlaması yapıldığında İYİ Parti’nin genel seçim sonuçlarına göre kendilerine 1,3 meclis üyesi düşüyor. Ben tabi bu kadar nezaketsiz değilim. Kendilerine 2 meclis üyesi önerdim. Bu durum da Ankara’ya havale edildi. Ankara’da meclis üyesi 4, sonra 5’e çıktı. Sesimi çıkarmadım. Sonra milletvekilimiz Deniz Bey bana bir telefon etti. İttifak’ın bozulduğunu söyledi. Süreç işte böyle gelişti.’, şeklinde konuştu..

“KOMİSYONLAR BELİRLENDİ, SAHAYA ÇIKIYORUZ”

Posbıyık konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Biliyorsunuz SKM Başkanımız Yaşar Balcı, Mahalle komisyonları belirlendi. Ben çoğunlukla esnaf ziyaretleri gerçekleştireceğim. Zaman zaman mahalle mitingleri gerçekleştireceğiz. Mahallelerde komisyonlarımız ev toplantıları gerçekleştirecek. Çok sıkı bir çalışma için kollarımızı sıvadık. Ereğli2yi düştüğü bu durumdan kurtaracağız. Allah’ın izniyle”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Posbıyık,, tartışmaların, detayını, basınla, paylaştı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri