Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 17:31
 
TOPRAĞIMIZDAN ESKİ VERİMİ ALAMIYORUZ..
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın OYAK Yönetimine yaptığı çağrı çığ gibi büyüyor.. Başkan Posbıyık’a bir destek de, Hamzafakıhlı muhtarı İsmail Altıay’dan geldi… Altıay: “Toprak bitti artık üretemiyoruz’, dedi..
GÜNDEM Haberi
TOPRAĞIMIZDAN ESKİ VERİMİ ALAMIYORUZ..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın OYAK Yönetimi ve Erdemir ile ilgili eleştirilerine mahalle muhtarlarından destek gelmeye devam ediyor. Erdemir’in gürültüsü ve kirliliğinden en fazla etkilenen Elmatepe mahallesi muhtarının açıklamasının ardından bir açıklamada Hamzafakıhlı muhtarı İsmail Altıay’dan geldi.

Hava kirliliği ve demir cevheri partiküllerinin topraklarındaki üretimini azalttığını belirten Altıay, “Bizler çiftiyiz. Üretmeliyiz. Toprağımızdan eski verimi alamıyoruz. Hava kirliliği ve Erdemir’in havaya saçtığı demir tozları, hem bizleri hem de toprağımız öldürüyor.  Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın dediği gibi bu bir Ereğli davasıdır. Gün birliktelik günüdür. Erdemir için sağlığımızdan, varlığımızdan , toprağımızdan feragat ediyoruz.  Ama hiçbir karşılık alamıyoruz. Hamzafakıhlı halkı, bu davada Başkan Posbıyık’ın yanındadır.”, şeklinde konuştu..  

Kaynak: Editör: MELİH KARAARSLAN
Etiketler: TOPRAĞIMIZDAN, ESKİ, VERİMİ, ALAMIYORUZ..,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri