Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:49
 
ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından kesilen aboneliğini geri almak için Başkan Posbıyık’ı ziyaret etti.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığı, seçimin ertesinde Ereğli basınının korumak amaçlı Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği ile istişare sonucu radikal bir karar alarak; Zonguldak’ta faaliyet gösteren gazetelerin aboneliklerini kesti.
- Haberi
ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından kesilen aboneliğini geri almak için Başkan Posbıyık’ı ziyaret etti.

 

Ereğli basınının Zonguldak genelinden hiçbir destek alamadığı gerekçesiyle verilen bu karar Ereğli basını tarafından ayakta alkışlandı ve büyük destek gördü..

ABONE DESTEĞİ İSTEDİ.

Abone desteğinin kesilmesinin ardından adına kayıtlı birbirinin kopyası 4 ayrı haftalık gazetesi ile kamu kurum ve kuruluşlarından ilan ve abone desteği almaya çalışan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı derya Akbıyık beraberinde birkaç Zonguldaklı gazeteciyle Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Akbıyık, ziyarette Başkan Posbıyık’tan abone desteği istedi!..

Haberin İçinden..

Ereğli basını Zonguldak Belediyesi dahil Zonguldak’ta faaliyet gösteren hiçbir kurumdan destek alamıyor.

Bu yüzden Kdz.Ereğli Belediyesinin verdiği bu radikal kararı destekliyoruz.

Özellikle Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin eli kalem tutamayan Başkanı Derya Akbıyık’ın seçim sonrası ziyaret edip, Başkan Posbıyık’tan abone desteği istemesi çaresizliğin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Ne güzel ki, Ereğli Belediyesi artık şantaja boyun eğmeyen, tehditlerden korkmayan bir liderin elinde, piyasada üç kuruşluk değeri olmayan paçavralara para kaptırma dönemi geride kaldı..

Şov için değil, gerçekten bu mesleğe emek veren meslektaşlarımızı tenzih ediyoruz..

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZGC, Başkanı, Derya, Akbıyık,, Kdz.Ereğli, Belediyesi, tarafından, kesilen, aboneliğini, geri, almak, için, Başkan, Posbıyık’ı, ziyaret, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri