Yazı Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 05:31
 
Davud as.’ın Kalkanının (Yıldızının) Simgesi
Oğuz UĞURLU
oguzugurlu@windowslive.com
 
 

O simge islam Peygamberi olan Hz. Davud 'un kalkanının simgesidir. İsmine “Davud Yıldızı ya da Davud Kalkanı” denilir. Türk Milleti yüzyıllarca o simgeyi kendi savaş kalkanlarında ve birçoğu objesinde kullanmıştır. Tabiidir ki ne hikmetse o yıldız 1960’lardan sonra hırsızlara kaptırılmıştır. Hatta bir film vardı “Mahatma Gandhi” bu filmde Yahudi biri tarafından özellikle kullanılmıştır. Gandhi bu film çekilmeden önce ölmüştür. O filmde tek gerçek Gandhi olsa da diğerleri ya sokuşturma ya da uydurmadır.

 

Biz çok uzun yıllar evvel kabul ettik; Davudiyi, Museviyi, İseviyi (kullanılan kelimelere dikkat ediniz) onların hepsi ama hepsi İSLAM Peygamberi, ümmeti de İSLAM üzere idi... Onların getirdiklerini kendinde toplayan (Allah ‘ın izniyle) onların devamı olan ve İslamı zirveye taşıyan (Allah ‘ın izniyle) kişi Hz. Muhammed 'dir (s.a.v)

 

Şunu iyi anlayasınız;

Davud as. zamanında doğmuş ve ona iman edip Allah 'ın emir ve yasaklarına harfiyen uyanlar İslam üzere yaşadılar ve Allah onlardan razı oldu, onlar ise Allah ‘dan. Davud as.'a indirilen Zebur 'dur (Bizler onun gökten indiği bozulmamış ve tahrif edilmemiş haline iman ettik)

 

Aynı şekilde Musa as. zamanında doğmuş ve ona iman edip Allah 'ın emir ve yasaklarına harfiyen uyanlar İslam üzere yaşadılar ve Allah onlardan da razı oldu, onlar ise Allah ‘dan. Musa as.'a indirilen Tevrat 'tır. (Bizler onun gökten indiği bozulmamış ve tahrif edilmemiş haline iman ettik)

 

Yine aynı şekilde İsa as. zamanında doğmuş ve ona iman edip Allah 'ın emir ve yasaklarına harfiyen uyanlar da İslam üzere yaşadılar ve Allah onlardan da razı oldu, onlar ise Allah ‘dan. İsa as.'a indirilen İncil 'dir. (Bizler onun gökten indiği bozulmamış ve tahrif edilmemiş haline iman ettik) taa ki bu İslam Sancağı, Peygamber Efendimize kadar İsa as. ile taşınmıştır.

 

Geldik meselemizin ince yerine… Hani bilirsiniz ya, bir ezber vardır; “Yahudiler Musaya, Hristiyanlar İsaya iman ettiler” falan filan, hepsi yalan. Yahudinin iman edenine Musevi, Hristiyanın iman edenine de İsevi olarak isim verildi. İseviler ile İSLAM sancağı Efendimize ulaştı ve Onunla tanışmaya müşerref olan hakiki iman sahipleri yeniden iman tazelediler ve Muhammedilik ile şereflendiler. Hatta yedi uyurlar olarak bilinen Eshabı Kehf dahi Allah tarafından ikinci defa uyutulduktan sonra, son Peygamber, Efendimiz hz. Muhammed (s.a.v) için son kez uyandırılmış ve hepsi ona iman etmiştir. O ‘na yani Peygamberimize inanmayan kişiler imansızların yolunu seçmiş ve onlara uymuştur.

 

Bu günkü Yahudiler ve Hristiyanlar madem kendilerince iman sahibiler o zaman Hz. Muhammed ‘e (s.a.v) iman edecekler. Bu zorla değil, sözde yetmez. Kalb ile ve isteyerek olacak. Gayrimüslimin tek bilmediği şey kalbdir. Hani sözüm ona “imanlı” ya hani… Kimi kandırıyorsun sen. Onların Profesörüne dahi sorsanız “kalb nerededir” göğüsteki pompayı gösterir.

 

Madem bunlar imanlılar, biz onların imanına inanmıyoruz, Kur’an-ı Kerim onların iman etmediğini açık net bildiriyor. Madem yiğitler çıksınlar iman etsinler. Tüm İslam kitapları (Kur’an-ı Kerim öncesi bozulmamış olanlar) Gül Ahmed Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizi açık ve net bir şekilde müjdeledi…

 

Yani sözün kısası madem imanlılar (hani kendileri öyle bir iddiadalar) o zaman çıksınlar çocuklarından sakladıklarını açıklasınlar. Gelelim şimdi sorumuza.., sıkı durun soruyoruz; “Neden iman etmiyorsunuz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize” yaa işte meselemizin özü budur İMAN EDEMEZLER, çünkü kalpleri mühürlü. O yüzdendir ki elimizdeki nimete şükür edelim “Elhamdülillah, Müslümanız ve Muhammediyiz” çok şükür. 

 

Yazımızın başında “kullanılan kelimelere dikkat ediniz” demiştik, o yüzden lütfen dikkatli okuyunuz. İyi insan olamazlar demedik, başka bir yere çekmeyiniz. Bu yazı özellikle genç kardeşlerimizin “Yahudilerde, Hristiyanlarda imanlı” sözü ile aldatılmasına ve kafalarının karıştırılmasına son vermek adına hazırlanmıştır. Bu ve benzeri iddiaların çürütülmesi adına âcizane kaleme alınmıştır. Bilgi bizden değil kaynağın kendindendir. Bizden bilen dahi küfre düşebilir. Allah bizleri iman üzere eğiten değerli büyüklerimizden razı olsun…

 

Ramazan Bayramınızı tebrik ederim. Teşekkür ederiz efendim, saygılar bizden

 
Etiketler: Davud, as.’ın, Kalkanının, (Yıldızının), Simgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri